Koronawirus. Nowe zasady podróżowania do Hiszpanii

Flaga Hiszpanii

23 listopada zmienią się przepisy dotyczące przekraczania granicy Hiszpanii. Wymagany będzie negatywny wynik testu PCR wykonanego nie później niż 72 godz. przed wjazdem do tego kraju.

1.Od 23 listopada wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie uznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal sprawdzane będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.

2. Informacja o wykonaniu testu znajdzie się w formularzu kontroli sanitarnej, po wypełnieniu którego generowany będzie kod QR. W razie problemów z wypełnieniem formularza elektronicznego honorowana będzie, jak dotychczas, forma papierowa formularza.

3.Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

4.Osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię, jeśli nie będą opuszczały strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu.

5.Zarówno kody QR (lub w zastępstwie formularz papierowy) jak i wyniki testu powinny być sprawdzane przez personel przewoźnika przed wejściem na pokład samolotu lub statku.

6.Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie, co oznacza, że dotychczasowe przepisy dotyczące testów obowiązujące na wyspach przy rejestracji w obiektach hotelowych tracą moc obowiązującą..

Szczegółowe informacje zostały opublikowane w Biuletynie Rządowym dostępnym na stronie

https://www.boe.es/boe/dias/2020/11/12/pdfs/BOE-A-2020-14049.pdf


JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-11-19 12:24:32
Komentarze
 
Polityka Prywatności