Dwa nowe wirujące roller coastery w Motiongate Dubai Park

Na początku 2021 roku na terenie Parku Motiongate Dubai w strefie Lionsgate ruszy pierwszy na świecie roller coaster inspirowany popularną serią thrillera akcji - John Wick.

Roller coaster inspirowany filmem Now You See Me (w Polsce znany pod tytułem Iluzja) będzie najszybciej obracającą się wokół osi pionowej kolejką górską (wirujący roller coaster).

Rok 2021 rozpocznie się wielkim wydarzeniem w Motiongate Dubai, największym w regionie parku rozrywki inspirowanym Hollywood. Uruchomienie wielu nowości, w tym dwóch najnowszych, ekscytujących kolejek górskich w ramach rozbudowy parkowej strefy Lionsgate® Zone, zapewni parkowi światowy rozgłos.

Poszukiwacze mocnych wrażeń i fani serii filmowych John Wick i Now You See Me będą mogli przeżyć niesamowitą przygodę dzięki dwóm nowym, rekordowym roller coasterom.

Park rozrywki z największą liczbą roller coasterów

Motiongate Dubaj staje się siedzibą pierwszej w historii parku atrakcji, inspirowanej światowym hitem i skorzysta z franczyzy thrillera akcji „John Wick”. Już pierwsze trzy części tego filmu przyniosły prawie 600 milionów dolarów dochodu. W strefie Lionsgate® Zone wystartuje także najszybszy na świecie wirujący roller coaster, składający się z pojedynczych wagoników, tematycznie związany z popularnymi scenami akcji thrillera Now You See Me. Uruchomienie tych dwóch pierwszych na świecie tego typu kolejek górskich przyniesie Motiongate Dubai imponujący rekord – stanie się on na Bliskim Wschodzie parkiem rozrywki z największą liczbą roller coasterów.

Dyrektor generalny Motiongate Dubai Denis Pascal powiedział: „Rozpoczniemy rok 2021 z hukiem, oferując naszym gościom niespotykane dotąd atrakcje. Nieustannie szukamy sposobów, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wrażenia z Motiongate Dubai i nie możemy się doczekać, aby pobić kilka światowych rekordów, dzięki tym dwóm zupełnie nowym urządzeniom. Nie zawiodą one nawet tych najbardziej odważnych ”.

Roller coaster John Wick

John Wick: Open Contract - będzie to 4-wymiarowy, swobodnie obracający się coaster o przeciążeniu 2,8G, skonstruowany na 310-metrowym torze i osiągający prędkość do 64 km na godzinę. Inspirowany scenami z tego znanego filmu - po wejściu do The Continental goście wyruszą w podróż, która symuluje akcję ze świata Johna Wicka, podczas gdy kolejka górska pędzi po torze 4D i wykonuje obroty do przodu i do tyłu.

Korzystając z kolejki Now You See Me: High Roller (w Polsce film znany jako Iluzja) osiągniemy prędkość do 70 km na godzinę i poczujemy się, jakbyśmy byli częścią śmiałej ucieczki Jeźdźców. Na żadnym innym roller coasterze nie doznamy bardziej intensywnych wrażeń - spadki, pętle i zawroty Immelmanna, podczas których wykonamy pełny zwrot o 180 stopni po wejściu w ekscytującą półpętlę toru, a zaraz potem kolejne pół obrotu.

Motiongate Dubai

Motiongate Dubai to największy park rozrywki na Bliskim Wschodzie inspirowany filmami, który zaprasza gości w każdym wieku do magicznego, mitycznego świata najpopularniejszych filmów kinowych. Odwiedzając trzy legendarne studia filmowe w jednym parku rozrywki - Columbia Pictures, DreamWorks Animation i Lionsgate - goście wyjdą poza ekran i zanurzą się w magii Hollywood, zapewniając całej rodzinie zabawę przez cały rok i gromadząc wspomnienia na całe życie.

W pięciu strefach goście w każdym wieku mogą korzystać z 27 kluczowych przejażdżek i atrakcji, w tym z kolejek górskich, multimedialnych przejażdżek w ciemnościach, interaktywnych placów zabaw, pokazów teatralnych, a także pełnych programów rozrywkowych i tanecznych na żywo. Zainspirowani 13 najpopularniejszymi hollywoodzkimi filmami aktorskimi i animowanymi, goście zostaną przeniesieni do świata filmów, takich jak Shrek, Kung Fu Panda, Hotel Transylwania, Pogromcy duchów, Smerfy i Igrzyska śmierci.

Nie tylko roller coastery

W parku można spędzać całe dnie mając do dyspozycji dziewięć rodzinnych restauracji, 15 sklepów tematycznych i wielofunkcyjny hollywoodzki teatr mieszczący 1000 gości, a także liczne miejsca oferujące lekkie przekąski i pamiątki w całym parku. Motiongate Dubai to inteligenta technologia, inteligentne roller coastery, a także zacienione miejsca do spacerowania.

Park jest w pełni dostosowany dla gości z niepełnosprawnością ruchową.

Motiongate Dubai został otwarty w grudniu 2016 roku i jest częścią fascynującego kompleksu Dubai Parks and Resorts, największego w regionie, wielotematycznego miejsca rozrywki dla rodzin.

Dubai Parks and Resorts

Dubai Parks and Resorts należący do DXB Entertainments PJSC, to największy na Bliskim Wschodzie wielotematyczny ośrodek rekreacyjno-rozrywkowy obejmujący cztery oddzielne parki rozrywki:

MOTIONGATE ™ Dubai, największy w regionie park rozrywki inspirowany Hollywood’em, oferujący fascynujące przejażdżki i atrakcje oparte na hollywoodzkich hitach;

LEGOLAND® Dubai, wyjątkowy, interaktywny park rozrywki dla rodzin, w którym w zabawnym środowisku edukacyjnym ożywają dobrze znane klocki LEGO® ;

BOLLYWOOD PARKS ™ Dubai, pierwszy w swoim rodzaju park rozrywki, w którym oferowane są przejażdżki i atrakcje tematycznie oparte na największych hitach Bollywood.

Znajduje się tam również Park Wodny LEGOLAND®; pierwszy w regionie park wodny przeznaczony dla rodzin z dziećmi w wieku 2-12 lat.

Wszystkie te parki łączy Riverland ™ Dubai, centrum rekreacyjne, z którego można korzystać bezpłatnie. Jest to miejsce z licznymi restauracjami, sklepami i wyjątkowymi lokalami rozrywkowymi, które łączą parki rozrywki, idealne dla grup przyjaciół i całych rodzin, osób w każdym wieku. Goście mogą zatrzymać się w hotelu Lapita, rodzinnym hotelu o tematyce polinezyjskiej, należącym do sieci Marriott Autograph Collection.

Dubai Parks and Resorts znajduje się na Sheikh Zayed Road naprzeciwko Palm Jebel Ali w Dubaju, w takiej samej odległości od lotniska w Dubaju i jak i lotniska w Abu Zabi.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-10-29 11:39:09
Komentarze
 
Polityka Prywatności