Chorwacja dziękuje polskim turystom

W tym wyjątkowym roku (do15 września) Chorwację odwiedziło około 640 tysięcy Polaków, którzy zrealizowali ponad 4,4 miliony noclegów.

Jest to rekordowy wynik biorąc pod uwagę sytuację, w której znalazła się branża turystyczna na świecie. Polacy byli trzecią nacją pod względem liczby gości zaraz po Niemcach i Słoweńcach. Warto podkreślić również, że w sierpniu 2020, liczba Gości z Polski wzrosła o 2,5% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019.

Tak jak co roku, przeważali goście indywidualni, ale bardzo dobry wynik osiągnęły też biura turystyczne.

Polacy mają sentyment do całej Chorwacji. Coraz częściej odwiedzają także jej kontynentalną część. Jednak specjalnym uczuciem darzą Dalmację, a w szczególny sposób miasta Omiš, Makarska i Baška Voda.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała specjalną kampanię w mediach społecznościowych. W ten sposób chciałaby podziękować wszystkim Gościom, którzy w tym roku wybrali Chorwację jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. W szczególny sposób Chorwaci chcieli wyrazić wdzięczność tym Narodom, z których goście najliczniej ich odwiedzili. Polska jest oczywiście wśród nich.Dlatego też w komunikacji skierowanej na polski rynek zostaną użyte fotografie trzech chorwackich miast, ulubionych przez Polaków.

- Poprzez specjalnie przygotowaną kampanię chcielibyśmy podziękować wszystkim zagranicznym gościom, którzy w tej wyjątkowej sytuacji, zaufali Chorwacji i do nas przyjechali. W ten sposób chcemy im również przekazać zaproszenie na przyszły rok - powiedział Kristjan Staničić, Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

- Polacy po raz kolejny udowodnili, że są przyjaciółmi Chorwacji. Ogromnie się cieszę, że
w tym wyjątkowo trudnym roku, to właśnie w Chorwacji szukali odpoczynku i wakacji, na które zasłużyli. Mam nadzieję, że Ci z gości, którzy jeszcze w tym roku nie byli w Chorwacji, wykorzystają piękną i ciepłą jesień, aby przekonać się, że u nas nigdy nie jest nudno -
powiedziała Agnieszka Puszczewicz, Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

#DziekujemyPolsko

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-09-16 15:43:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności