Pierwszy na świecie - bieg na śniegu latem na pustyni

Takie rzeczy możliwe tylko w Dubaju. 14 sierpnia odbył się tu Snow Run – pierwsza tego typu impreza na świecie.

Snow Run odbył się stokach Ski Dubai w Mall of Emirates. Bieg DXB Snow Run to pierwsze tego typu wydarzenie na świecie, które od razu spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wśród miłośników sportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Organizatorami biegu są Dubai Sports Council (DSC) oraz Ski Dubai. W biegu na 3 km mogły wziąć udział kobiety i mężczyźni w wieku 18-62 lat.

Kolejny rekord

DXB Snow Run było wyjątkowym wydarzeniem, które pozwalało uczestnikom nie tylko uciec przed letnim upałem, ale także dało szansę zaistnienia w historii pierwszego tego rodzaju biegu na świecie - biegu na śniegu, odbywającego się latem na pustyni.

Wydarzenie było częścią „DXB Snow Week”', który odbył się w Ski Dubai w dniach 14 i 15 sierpnia. Uczestnicy mogli też wziąć udział w zawodach narciarskich i snowboardowych (slalom, slalom gigant, slopestyle i big air), które odbyły się pod hasłem „Powrót do bezpiecznego sportu”. Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody: medale oraz vouchery do VOX Cinemas, Ski Dubai, iFly Dubai i na lunch w restauracji North 28.

Reaktywacja imprez sportowych

Sektor sportów zimowych Dubai Sports Council to trzeci segment, który przywraca organizację wydarzeń po tygodniach zamknięcia z powodu pandemii COVID-19. Jako pierwszy wznowił działalność sektor sportów morskich, organizując wraz z Dubai International Marine Club zawody „Dubai Watersports Summer Week”. W lipcu sektor sportów plażowych zorganizował „Beach Sports Week” na Kite Beach, podczas którego rywalizowano w czterech dyscyplinach sportowych: FootVolley, siatkówki plażowej, tenisa plażowego i AirBadmintona.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-08-31 14:33:58
Komentarze
 
Polityka Prywatności