Air Astana wznawia bezpośrednie loty do Niemiec

18 sierpnia br. Air Astana wznowiła bezpośrednie loty ze stolicy Kazachstanu Nur-Sultan do Frankfurtu nad Menem.

W początkowym okresie loty będą realizowane pięć razy w tygodniu, a do września odbywać się będą codziennie.

Wygodny i szybki lot

Linię z Nur-Sułtan do Frankfurtu obsługują Airbusy A321LR. Samoloty te oferują 16 rozkładanych foteli w klasie biznes i 150 miejsc w klasie ekonomicznej wyposażonych w spersonalizowane ekrany rozrywki pokładowej.

Czas przelotu do Frankfurtu wyniesie 6 godz. 20 min, a do Nur-Sułtan 5 godz. 45 min. Przylot do Frankfurtu odbywać się będzie w godzinach porannych, aby umożliwić ewentualną dalszą podróż partnerskimi liniami lotniczymi do innych miast Europy, a także do Ameryki Północnej. Air Astana już w maju wznowiła połączenia krajowe. Loty do kilku międzynarodowych lotnisk docelowych zostały reaktywowane w czerwcu i lipcu. Rejsy między Nur-Sultan a Frankfurtem są obsługiwane w ramach partnerstwa typu code-share z Lufthansą.

Konieczna wiza do Kazachstanu

Pasażerowie posiadający bilety na loty Air Astana, które zostały odwołane z powodu wcześniejszego zawieszenia lotów, mogą bez żadnych dodatkowych kosztów dokonać rezerwacji na loty po 18 sierpnia.

Osoby przylatujące do Kazachstanu przed 1 listopada 2020 muszą mieć ważną wizę. Wyrobieniem wiz zajmuje się Ambasada Kazachstanu lub Konsulat, a czas oczekiwania wynosi od 2 do 3 dni roboczych.

Zgodnie z niemieckimi przepisami epidemicznymi wszyscy pasażerowie (z wyjątkiem tych w tranzycie) podróżujący z Kazachstanu do Niemiec muszą przejść test Covid-19. Muszą także podczas lotu wypełnić dwie kopie „karty lokalizacyjnej pasażera”. Pasażerowie wybierający się do Kazachstanu powinni zapoznać się z aktualnymi przepisami dotyczącymi zdrowia i kwarantanny w tym kraju.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-08-20 16:43:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności