Od początku lipca w siatce LOT-u pojawiły się pierwsze połączenia dalekodystansowe do: Kanady, Korei Południowej i Japonii oraz loty do Wielkiej Brytanii, Albanii, Czarnogóry i na Ukrainę.
- Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, z tygodnia na tydzień rozwijamy siatkę połączeń, uzupełniając wznowione rejsy krajowe i międzynarodowe popularnymi kierunkami wakacyjnymi, a teraz także rejsami dalekodystansowymi – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.
Od lipca do Ameryki i Azji
Rozkład rejsów pasażerskich LOT-u został poszerzony o nowe kierunki. Przewoźnik ponownie lata do trzech miast Ameryki Północnej i Azji:
Toronto - od trzech do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca;
Seulu - od dwóch do pięciu razy w tygodniu od 3 lipca;
Tokio na lotnisko w Naricie - od dwóch do trzech razy w tygodniu od 3 lipca.
Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane są z Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo od 20 lipca, LOT uruchomi także połączenie Budapeszt - Seul, oferowane raz w tygodniu. Bilety na rejsy dalekodystansowe dostępne są już w systemach rezerwacyjnych LOT-u.
W ramach letniej akcji #LOTnaWakacje obejmującej też porty regionalne z bezpośrednich połączeń dalekodystansowych korzystają pasażerowie dolatujący do Warszawy samolotami PLL LOT z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Katowic i Lublina.
Sprawdź obostrzenia kraju docelowego
- Obecna sytuacja wymusza na nas dostosowywanie do nowej rzeczywistości – krajowych regulacji administracyjnych, obostrzeń międzynarodowych, procedur bezpieczeństwa. Przywróciliśmy kilkadziesiąt połączeń międzynarodowych i pierwsze rejsy dalekodystansowe. Dążymy do tego, żeby nasi pasażerowie mogli latać więcej, dalej i bardziej komfortowo. To jest teraz główny cel naszych działań operacyjnych – podsumowuje działania przewoźnika Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Jednocześnie Polskie Linie Lotnicze LOT zwracają uwagę, że w związku z obecną niestabilną sytuacją epidemiczną, przed zakupem biletu pasażerowie powinni na bieżąco sprawdzać obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego zamierzają się udać. Regulacje te ulegają zmianom, a przewoźnik nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili wymaganych formalności.
Informacje dotyczące bieżących procedur bezpieczeństwa i obostrzeń obowiązujących w poszczególnych krajach dostępne są m.in. na stronach Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy też właściwych dla danego kraju Ambasad, Konsulatów i Ministerstw Zdrowia.
JEN/mat.pras.