DUBAJ OTWORZYŁ SIĘ DLA TURYSTÓW

7 lipca 2020 r. Dubaj otworzył swoje granice i wprowadził nowe wytyczne sanitarne.

Wdrożone przejrzyste i łatwe do przestrzegania zasady, mają sprawić, że mieszkańcy i odwiedzający będą czuli się bezpiecznie.

Promocyjne filmy

W Dubaju otwarto już główne atrakcje i miasto jest gotowe na przyjęcie międzynarodowych gości. Działają już między innymi publiczne i hotelowe plaże, centra handlowe, restauracje, baseny, parki wodne i pola golfowe. Można uprawiać sporty wodne oraz korzystać z kempingów. Dubai Tourism opracowało szereg filmów promujących wybrane atrakcje turystyczne, z których obecnie korzystają jedynie mieszkańcy Emiratu. Filmy podzielone są na 4 kategorie: Plaże w Dubaju, Golf w Dubaju, Centra handlowe w Dubaju i Parki wodne w Dubaju.

Konieczne testy na koronawirusa

Zagraniczni turyści planujący podróż do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a zarazem stolicy emiratu Dubaj muszą przestrzegać nowych protokołów podróżowania. Przed przylotem do Dubaju odwiedzający muszą wykonać test PCR na obecność COVID-19 (badanie musi zostać wykonane do czterech dni – 96 godzin przed datą podróży). Jeśli podróżny nie przystąpił do badania w kraju wylotu, badanie PCR zostanie przeprowadzone po wylądowaniu w Dubaju. Dodatkowo, Emirat zachęca turystów do zapoznania się z zasadami podróżowania ustalonymi w ich kraju. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego, a także posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19.

- Nie możemy się doczekać, aby w lipcu w Dubaju powitać turystów. Nowe standardy podróży wymuszają na nas nie tylko odpowiednią aranżację miejsc docelowych, ale także zapewnienie bezpieczeństwa całej miejskiej społeczności – podkreśla Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (DCTCM).

Szczegółowe wytyczne dotyczące podróży do Dubaju znajdują się na stronie: https://www.visitdubai.com/en/articles/coronavirus-advisory


JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-07-08 09:48:34
Komentarze
 
Polityka Prywatności