Sun & Fun - ubezpieczenie rozszerzone o pandemię i alkohol

SUN & FUn - nowe logo

Biuro podróży Sun & Fun Holidays we współpracy z Ergo Ubezpieczenia Podróży rozszerza pakiet ubezpieczeniowy o skutki: pandemii i zdarzeń pod wpływem alkoholu.

W obliczu zamknięcia granic i przestrzeni powietrznej wielu klientów musiało przełożyć swoje plany wakacyjne na późniejsze terminy. Przygotowując się do wznowienia przelotów,

Sun & Fun Holidays wprowadza dla swoich klientów dodatkowe ubezpieczenie od skutków pandemii.

Rozszerzone ubezpieczenie

W ramach kompleksowych pakietów Max i Super Max touroperator zapewnia także ochronę w kosztach leczenia i transportu na wypadek pandemii (w tym choroby COVID-19). Rozszerzenie obejmuje wyloty zaplanowane od sezonu Lato 2020 niezależnie od daty założenia rezerwacji, tym samym będą nim objęci również klienci, którzy wykupili te warianty wcześniej.

- Polacy czekają na otwarcie granic i powrót do zagranicznych kurortów, które gwarantują im ciepłe morze, słońce i przede wszystkim standard wypoczynku, do którego są przyzwyczajeni. Wznowienie ruchu turystycznego jest kwestią czasu, ale będzie związane z koniecznością dostosowania się do nowych warunków, w których kluczowym tematem pozostanie bezpieczeństwo - mówi Semir Hamouda, dyrektor generalny Sun & Fun Holidays. - Obok nowych procedur w hotelach, istotna jest też szersza ochrona ubezpieczeniowa, która zapewni klientom komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas wypoczynku. - dodaje.

Pakiety Max i Super Max

Do tej pory pandemia należała do jednych z włączeń odpowiedzialności w ubezpieczeniu, co wzbudzało pewne obawy o ochronę podczas wypoczynku za granicą po wznowieniu ruchu turystycznego. Sun & Fun Holidays we współpracy z Ergo Ubezpieczenia Podróży postanowił zatem rozszerzyć zakres ubezpieczenia kompleksowego Max i Super Max gwarantując pokrycie kosztów hospitalizacji, leków czy transportu (z podlimitem sumy ubezpieczenia do 20 000 EUR.) także na wypadek zakażenia koronawirusem.

Sun & Fun Holidays to główny organizator wypoczynku w takich krajach jak Egipt czy Tunezja, do której w 2019 r. udał się z tym touroperatorem co czwarty polski turysta podróżujący do tego kraju. Ponad 90% klientów Sun & Fun Holidays decyduje się na wakacje w formule all inclusive, dlatego tak istotne było rozszerzenie kompleksowych wariantów ubezpieczenia również o klauzulę alkoholową.

Do niedawna w większości towarzystw ubezpieczeniowych, problemy zdrowotne czy nieszczęśliwe wypadki, które miały miejsce na wakacjach, gdy u ubezpieczonego stwierdzono stan nietrzeźwości (zgodnie z polskim prawem - powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), pozostawały wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczycieli. Oznaczało to, że turysta nawet po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu nie mógł liczyć na pokrycie kosztów leczenia. Włączenie klauzuli alkoholowej do kompleksowych wariantów ubezpieczenia Max i Super Max zapewni klientom Sun & Fun Holidays pełną ochronę w zakresie kosztów leczenia, jak i transportu, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz assistance.

Koszt ubezpieczenia kompleksowego podczas 8-dniowych wakacji za granicą np. w Egipcie, Bułgarii czy w Tunezji, zawierającego m.in. rozszerzenie o skutki: pandemii i zdarzenia pod wpływem alkoholu wynosi w przypadku pakietu Max: 32 zł/os. a Super Max: 72 zł/os. Szczegóły: https://www.sunfun.pl/informacje/ubezpieczenia-podro-y/zakres-i-sumy-ubezpieczenia/

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-06-05 15:06:49
Komentarze
 
Polityka Prywatności