W Małopolsce wirtualnie otwarto Letni Sezon Turystyczny 2020

Na Łapsowej Polanie bez udziału turystów, a za pośrednictwem transmisji internetowej zainaugurowano sezon turystyczny w Małopolsce.

16 maja Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim wirtualnie zainaugurowały letni sezon turystyczny. Internauci, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu mieli możliwość poznania uroków tego niezwykle pięknego i atrakcyjnego regionu. Jedną z wielu atrakcji było podziwianie przez internet przepięknych krajobrazów z Łapsowej Polany, Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Szlaku Architektury Drewnianej. Za pośrednictwem internetu turyści mieli też okazję uczestniczyć w przejażdżce trasą rowerową VeloDunajec oraz w spływie Dunajcem z flisakami.

Przewodnikiem w wirtualnej podróży po Małopolsce była Hanka Wójciak - górala z Zakopanego, a także wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki, dziennikarka Radia Kraków i aktorka. Razem z Hanką internauci poznali urokliwe schronisko Koliba na Łapsowej Polanie. Odwiedzili także XVI-wieczne, królewskie miasto Nowy Targ, w którym warto zatrzymać się przemierzając Małopolskę od Krakowa, aż po Tatry.

W ramach sobotniego wydarzenia wystartował także projekt „W małopolskich górach bezpieczniej”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju. O bezpieczeństwie w górach opowiadał internautom Edward Lichota, zastępcą naczelnika TOPR, który jest jednocześnie międzynarodowym przewodnikiem górskim.

Kulminacyjnym punktem Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego 2020 był start balonów na ogrzane powietrze z polany przy schronisku Koliba.

Tego dnia rozstrzygnięto też Konkurs Małopolska Startuje, w którym nagrodą był rejs balonem nad Małopolską. Zwyciężczynią okazała się Pani Małgorzata, która przygotowała najciekawszą grafikę obrazującą kreatywną interpretację zdania: Jak tęsknisz za Małopolską? W nagrodę odbędzie ona lot balonem zorganizowany przez Kraków Ballon Team.

Całość wydarzenia zwieńczył fantastyczny, pełen energii i radości koncert zespołu Dikanda. Występ tej grupy folkowej zainaugurował nowy cykl koncertów w schroniskach górskich w Małopolsce pn. „Księżycowe Granie”.

Wyjątkowym gościem Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego był Andrzej Gut Mostowy - Wiceminister ds. turystyki w Ministerstwie Rozwoju. W trakcie konferencji prasowej wraz z gospodarzami inauguracji: Tomaszem Urynowiczem - Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Grzegorzem Biedroniem - Prezesem MOT zachwalał on uroki Małopolski W ten sposób zachęcano Polaków do wypoczynku i spędzania wolnego czasu w tym niezwykle atrakcyjnym turystycznie regionie. Podczas spotkania Prezes Grzegorz Biedroń przekazał na ręce Ministra i Marszałka opracowanie pt. „Prognozy dot. scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej”, które jest efektem eksperckiej współpracy MOT i Fundacji Best Place.

Pełną relację z wydarzenia można obejrzeć:
https://www.facebook.com/mot.krakow/videos/1175398289512530/

JEN/mat.pras.data ostatniej modyfikacji: 2020-05-25 15:01:18
Komentarze
 
Polityka Prywatności