Wirtualna Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

W czasie gdy obowiązuje zakaz zgromadzeń ze względu na pandemię koronawirusa Małopolska Organizacja Turystyczna organizuje wirtualne otwarcie sezonu turystycznego.

Coroczna Inauguracja Sezonu Turystycznego w Małopolsce odbędzie się w tym roku w wyjątkowy sposób, bo online. Małopolska Organizacja Turystyczna i Województwo Małopolskie zapraszają wszystkich miłośników regionu i gór w najbliższą sobotę tj. 16 maja o godz. 19 do wirtualnego odwiedzenia Łapsowej Polany i schroniska Koliba w Gorcach. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji i wiele niepowtarzalnych emocji.

Piękne krajobrazy

Nigdzie indziej nie obejrzymy równocześnie tak pięknych, zapierających dech w piersiach widoków na Pieniny, Tatry i Beskidy. Przewodnikiem w wirtualnej podróży po atrakcjach turystycznych regionu będzie Hanka Wójcik - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, aktorka, góralka z Zakopanego, liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, znana także z programu „Pod Tatrami” emitowanego na antenie TVP3 Kraków.

Wraz z nią internauci poznają trasę VeloDunajec, która ukazuje niezapomniane widoki od Zakopanego aż po ujście Dunajca do Wisły. Trasa powstała z inicjatywy Województwa Małopolskiego w ramach zintegrowanej sieci tras rowerowych VeloMałopolska. Wirtualni wędrowcy odwiedzą też Flisaków Pienińskich. Hitem regionu są organizowane przez nich spływy Dunajcem, a przełom tej rzeki jest jednym z najpiękniejszych w Europie.

Internauci spotkają się też z Edwardem Lichotą – Zastępcą Naczelnika TOPR i międzynarodowym przewodnikiem górskim, który przypomni podstawy zasad bezpiecznego zachowania się w górach dzięki projektowi „W małopolskich górach bezpieczniej”.

Podczas wspólnej wirtualnej biesiady na Łapsowej Polanie nie zabraknie też dobrej muzyki. Tego wieczoru odbędzie się pierwszy w tym roku koncert z cyklu „Księżycowe Granie”. Ten cykl prezentacji muzycznych odbywać się będzie w małopolskich schroniskach górskich do jesieni 2020 roku. W schronisku Koliba wystąpi niezwykle popularny w świecie world music szczeciński zespół Dikanda. W swojej twórczości artyści inspirują się muzyką ludową wielu krajów m.in. muzyką polską, białoruską, bułgarską, macedońską, żydowską, cygańską, oraz kurdyjską.


Kulminacyjnym punktem programu Wirtualnej Inauguracji Sezonu Turystycznego będzie start balonów na ogrzane powietrze.

Tuż przed wylotem rozstrzygnięty zostanie Konkurs Małopolska STARTUJE, w którym nagrodą jest rejs balonem nad Małopolską. Informacje o konkursie można znaleźć klikając w poniższy link

https://www.facebook.com/mot.krakow/photos/gm.538654350138308/2717133991843230/?type=3&theater

Intencją organizatorów jest aby wydarzenie jakim będzie Wirtualna Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2020 było dla wszystkich podróżników, pasjonatów gór, miłośników małopolskiej przyrody i dobrej muzyki przystawką przed prawdziwą wędrówką po małopolskich szlakach.

Bądźmy razem online m tego wieczoru.
JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-05-15 13:36:04
Komentarze
 
Polityka Prywatności