Szlakami kultury przez 12 miesięcy w roku – 20 ekscytujących wydarzeń

Niestety nie wiadomo, kiedy nasze życie wróci do normalności sprzed doby koronawirusa. Jednak w szkole Sprachcaffe, która organizuje kursy językowe online i za granicą mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość wziąć udział w ciekawych festiwalach i widowiskach. Poniżej znajdują się propozycje na cały festiwalowy rok dla podróżników od Sprachcaffe, sieci szkół językowych na całym świecie.

STYCZEŃ

Winterlude w Ottawie: Coroczny festiwal na cześć zimy, a także przyciąga tłumy z prawie 600 000 odwiedzających. Łyżwy, sanki, bałwany, pingwiny i lodowe rzeźby czekają. Zimowa uczta jest bezpłatna.

LUTY

Karnawał na Malcie jest czymś wyjątkowym. Ma ponad 450 lat tradycji i jest jednym z największych festiwali na Malcie. Tydzień karnawałowy tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu lutego.

Fete du Citron w Nicei. Spektakularny festiwal folklorystyczny w Mentonie absolutnie warto zobaczyć! Miasto było największym dostawcą cytrusów w 1929 roku i od tego czasu raz w roku świeciło na żółto. Gigantyczne motywy cytrusowe można podziwiać wszędzie przez dwa tygodnie, imponująca nocna parada kończy się fajerwerkami.

MARZEC

Canadian Music Week w Toronto: Jeden z największych i najbardziej imponujących festiwali i konferencji muzycznych w Kanadzie trwa w Toronto przez 10 dni marca. Ponad 1000 zespołów gra na żywo na 60 scenach w centrum Toronto, czy to w pubie, barze, kawiarni czy sklepie odzieżowym. Oprócz koncertów odbywają się w tym czasie liczne branżowe konferencje, a najlepsi muzycy otrzymują nagrody i wyróżnienia.

KWIECIEŃ

Comedy Festival w LA (kwiecień, listopad): Czy lubisz filmy? Dobrze trafiłeś. Dwa razy w roku można tu spotkać wszelkiego rodzaju komików. Oglądamy komedia, śmiejemy się, jest wesoło.
Maggio Musicale Fiorentino (kwiecień - maj): A może wolisz opery i koncerty? Zatem coroczny festiwal operowy we Florencji jest obowiązkowym punktem Twojej podróży! Od 1933 roku przy tej okazji prezentowane są współczesne oraz zapomniane opery. Maggio Musicale to najstarszy festiwal muzyczny we Włoszech. Odbywa się w różnych operach i teatrach.

MAJ

Boston Calling Music Festival (maj i wrzesień): Ten trzydniowy festiwal w Harvard's Athletic Complex w Allston MA jest jednym z 10 najlepszych festiwali w USA. Odwiedzającym oferuje się wysokiej jakości muzykę na żywo, pokazy filmów, komedie i sztuki wizualne. Występowały tam takie zespoły jak My Morning Jacket, Of Monsters and Men, Fun, Kendrick Lamar, Passion Pit, Vampire Weekend i Lake Street Dive.

Noc muzeów (m.in. Paryż, Nicea) Wiele muzeów jest dostępna w wybrane dni za darmo do późnych godzin nocnych, odbywają się również czytania, koncerty, warsztaty i przedstawienia. Dzięki tym działaniom muzea chcą przyczynić się do demokratyzacji i otwarcia miasta.

CZERWIEC

Festiwal fajerwerków (czerwiec): Coroczny międzynarodowy konkurs fajerwerków najlepiej oglądać w Parc Jean-Drapeau. Jednak sam park oferuje również wiele rozrywek: dzięki ogromnej gamie pokazów muzycznych, tanecznych i teatralnych, wydarzeń sportowych i rekreacyjnych nie ma mowy o nudzie.

Sónar Festival (czerwiec): Każdego lata trzydniowy festiwal muzyczny czyni Barcelonę centrum muzyki elektronicznej. Jest uważany za jedną z głównych atrakcji turystyki festiwalowej. Program podzielony jest na Sónar de Noche i Sónar de Día i przyciąga ponad 100 000 odwiedzających.

LIPIEC

Malta Jazz Festival w Ta 'Liesse w Valletcie: Od ponad 25 lat światowej sławy jazzowi artyści spotykają się tutaj w wyjątkowym otoczeniu, zawsze w trzeci weekend lipca. Absolutna konieczność dla każdego miłośnika jazzu!

Dzień Kanady w Ottawie: to kanadyjskie święto narodowe na cześć kanadyjskiej niepodległości od „Imperium Brytyjskiego”. Obchody odbywają się na początku lipca. To oczywiście gigantyczny spektakl w stolicy państwa z wieloma koncertami i gigantycznymi fajerwerkami.

SIERPIEŃ

Międzynarodowy Festiwal Greenwich + Docklands w Londynie(sierpień - wrzesień): teatr na świeżym powietrzu, taniec, cyrk, sztuka i muzyka dla wszystkich grup wiekowych. Przeżyj jeden z największych festiwali sztuki w Anglii! Festiwal odbywa się w dzielnicach Royal Greenwich i wschodnim Londynie.

Food Cart Festival w Vancouver: Czy chcesz spróbować typowego kanadyjskiego jedzenia? Food Cart Festival to weekendowa okazja do poznania kultury kulinarnej w Vancouver i nie tylko. Podczas festiwalu czeka na Ciebie: „wszystko, co można zjeść”, koktajle i ogródki piwne, muzyka na żywo, a także „długie kolacje przy stole” i wiele więcej. Najważniejszym wydarzeniem jest Street Food Showdown w Olympic Village.

WRZESIEŃ

Bienale de Arte Flamenco (co dwa lata) w Maladze. Święto kultury flamenco. Najlepsi tancerze flamenco pokazują swoje umiejętności w ekscytujących programach. Oprócz występów flamenco odbywają się także wystawy sztuki i występy grup.

Oktoberfest w Monachium (wrzesień - październik): Największy festiwal ludowy na świecie odbywa się na Theresienwiese od 1810 roku. Każdego roku ponad 6 milionów ludzi, głównie z zagranicy, przyjeżdża do Niemiec, aby napić się piwa. Większość odwiedzających Oktoberfest ma na sobie tradycyjne dirndle lub lederhosen, a dookoła rozbrzmiewa tradycyjna orkiestra dęta.

PAŹDZIERNIK

Village Halloween Parade w Nowym Jorku to wyjątkowe obchody Halloween, jedna z największych parad Halloween w Stanach Zjednoczonych i ekscytujący spektakl.

LISTOPAD

Festival dei Popoli we Florencji (listopad – grudzień): Międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych został utworzony we Florencji w 1959 roku przez studentów. W ciągu ośmiu dni są wyświetlane różne międzynarodowe i włoskie filmy dokumentalne.

Eastside Culture Crawl w Vancouver: Cultural Crawl Event przyciąga 25 000 odwiedzających każdego roku, którzy chcą zobaczyć design i kunszt ponad 480 artystów. Celem festiwalu jest promocja artystów i podnoszenie świadomości publicznej na temat sztuki wraz z wystawami, warsztatami i seminariami. Festiwal jest bezpłatny.

GRUDZIEŃ

Otwarte domy artystów w Brighton (również: maj): Wyjątkowe doświadczenie, w którym możesz wziąć udział podczas pobytu w Anglii: ponad 200 artystów otwiera swoje domy dla odwiedzających. Odbywa się to dwa razy w roku.

Z utęsknieniem wypatrujemy możliwości uczestnictwa w takich jak wymienione wyżej wydarzenia. Uwielbiamy to! Pamiętajcie jednak, że w tej chwili najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo. Gdyby również Wam brakowało poznawania nowych ludzi i poszerzania horyzontów, zawsze możecie wziąć udział w kursach online prowadzonych przez native speakerów, w których uczestniczą osoby z całego świata. Możecie wymienić się z nimi swoimi wspomnieniami, a także dowiedzieć czegoś więcej o ich festiwalowych przygodach.


data ostatniej modyfikacji: 2020-05-14 09:40:52
Komentarze
 
Polityka Prywatności