LWÓW NOWĄ BAZĄ LOTNICZĄWIZZ AIR

Od 1 lipca we Lwowie będzie bazował 1 samolot Wizz Air, który obsłuży siedem nowych połączeń lotniczych z Ukrainy.

Wizz Air ogłosił otwarcie 1 lipca br. drugiej bazy lotniczej Wizz Air na Ukrainie. Jeden samolot typu Airbus A320 będzie stacjonować na międzynarodowym lotnisku im. Daniela Halickiego we Lwowie.

Loty do pięciu krajów

Pozwoli to Wizz Air uruchomić siedem nowych niskokosztowych połączeń międzynarodowych. Z będzie można polecieć do Billund w Danii, Tallina w Estonii, Lizbony w Portugalii, Hamburga w Niemczech i Szczecina w Polsce. Bazujący we Lwowie samolot będzie też obsługiwał loty na trasie z Charkowa do Tallina i Berlina. Ceny biletów zaczynają się już od 14,99 euro.

Oferując połączenia z Lwowa i Charkowa, Wizz Air zapewnia pasażerom z Ukrainy nowe możliwości podróżowania do pięciu różnych krajów. To kolejny etap rozwoju oferty przystępnych podróży dla Ukraińców, a także wsparcie ekonomii i lokalnego rynku pracy w branży lotniczej i turystycznej.

Podróż w maseczce

Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz utrzymać czystość w samolocie. Nowe zasady są łatwe do przestrzegania i zapewniają możliwie najlepsze warunki sanitarne. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, włącznie z odprawą online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu (self bag drop), a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce, ponieważ noszenie masek na pokładzie jest obowiązkowe dla załogi oraz pasażerów. Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Załoga będzie rozdawać pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład, a także obserwować odległość między miejscami zajmowanymi przez pasażerów podczas lotów, gdy współczynnik obłożenia na to pozwoli. Wizz Air uruchamia również specjalną kampanię informacyjną w kontekście COVID-19, aby dostarczyć pasażerom praktycznych wskazówek na temat bezpieczeństwa podróży.

Załączone video prezentuje nowe zasady podróżowania samolotami Wizz Air.

- Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń, wdrażając jednocześnie zwiększone środki w zakresie zdrowia. Dzisiejsze wydarzenie to kolejny kamień milowy w historii WIZZ na Ukrainie – ogłoszenie otwarcia bazy we Lwowie oraz uruchomienie 5 nowych tras od lipca. Ponadto ogłaszamy 2 nowe trasy do Charkowa. Ta inwestycja podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju - powiedział George Michalopoulos, dyrektor handlowy w Wizz Air.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-04-29 15:42:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności