HISZPAŃSKIE WŁADZE SCEPTYCZNE CO DO MOŻLIWOŚCI WZNOWIENIA DZIAŁALNOĆI TURYSTYCZNEJ W TYM ROKU

Jak podała Polska Agencja Prasowa hiszpański minister ds. Konsumpcji, Alberto Garzon zaapelował o „cierpliwość i ostrożność” przy planowaniu rezerwacji wakacyjnych tego lata.
„Niestety, jeszcze nie znamy wielu rzeczy, naukowcy nie wiedzą wielu rzeczy o wirusie i jego sposobie rozprzestrzeniania się, dlatego plany wakacyjne także muszą pozostać na kwarantannie” - powiedział Garzon w wywiadzie dla telewizji TVE.

Wcześniej minister ds. Pracy, Yolanda Diaz wyraziła opinię, że „sektory turystyki i kultury prawdopodobnie nie powrócą do działalności do końca bieżącego roku”.

Deklaracje ministrów spotkały się z ostrą krytyką ze strony organizacji turystycznych i hotelarskich, które generują razem ok. 20 proc. PKB kraju i zatrudniają prawie 3 mln osób - podkreślił dziennik „ABC”.

Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Hiszpania jest na drugim miejscu na świecie w rankingu krajów o największej ilości zakażeń i zgonów z powodu COVID-19. Do dnia 20 kwietnia 2020 r. odnotowano w tym kraju 195.944 zakażeń i 20.453 zgonów w związku z panującą w tym kraju pandemią koronowirusa.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2020-04-22 09:51:20
Komentarze
 
Polityka Prywatności