42. Misteria Pasyjne w Oberammergau przełożone na 2022 rok

W związku z pandemią koronowirusa starostwo niemieckiego powiatu Garmisch Partenkirchen zakazało organizacji Pasji w Oberammergau w planowanym terminie.

- Ponieważ zdrowie naszych gości i współpracowników jest dla nas najwyższym priorytetem, postanowiliśmy przesunąć zaplanowane na 16 maja 2020 r. wydarzenie Misteriów Pasyjnych w Oberammergau na rok 2022 - informują władze starostwa Garmisch Partenkirchen.

Decyzja o zakazie organizowania przedstawień Misteriów Pasyjnych w Oberammergau została podjęta przez starostwo Garmisch-Partenkirchen oraz Departament Zdrowia na podstawie ustawy o ochronie przed infekcjami.

- Departament Zdrowia przeprowadził ocenę ryzyka, według której przedstawienia nie mogą być zrealizowane aż do jesieni. Wychodzimy z założenia, że ograniczenia w życiu publicznym nałożone na społeczeństwo mogą zostać zredukowane dopiero po wyraźnym zmniejszeniu się ilości zainfekowanych osób. Ponieważ obecnie należy się liczyć z dłuższym czasem wysokiego ryzyka infekcji, można jednoznacznie stwierdzić, że przedstawienie w tak dużym wymiarze jak Misteria Pasyjne nie jest możliwe do zrealizowania. Ryzyko rozprzestrzeniania się nowych infekcji jest zbyt wysokie. Z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej wydarzenie musi zostać wstrzymane - czytamy w informacji.

Także dla władz gminy Oberammergau oraz Christiana Stückla, dyrektora artystycznego Misteriów, zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Pandemia koronowirusa uniemożliwia przeprowadzanie prób i nie pozwala na dokończenie dzieła bez narażania zdrowia aktorów i gości. W związku z powyższym perspektywa na ten rok jest niejasna, a przesunięcie wydarzenia jedynie o parę miesięcy wydaje się być niewystarczające.

Misteria Pasyjne nawiązują do obietnicy złożonej w 1633 roku przez mieszkańców Oberammergau. Prosząc o uchronienie ich od zarazy dżumy, która nawiedziła Oberammergau zobowiązali się do wystawiania misterium cierpienia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Mieszkańcy Oberammergau nadal chcą wypełniać złożoną przysięgę, dlatego Misteria Pasyjne zostaną wystawione w 2022 roku. Premiera odbędzie się 21 maja 2022 r. Planowane dalsze przedstawienia zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W przeszłości Misteria Pasyjne były już przekładane lub nawet anulowane. W 1770 r. nie mogły się odbyć z powodu ogólnego zakazu obowiązującego w Bawarii. W1940 r. wystawieniu Misteriów przeszkodziła II wojna światowa. W 1920 r. Rada Gminy podjęła decyzję o wstrzymaniu przygotowań do pasji ze względu na dużą liczbę ofiar pierwszej wojny światowej. Wówczas Misteria odbyły się w 1922 roku.

Oferowane są dwie możliwości uzyskania rekompensaty za zakupione bilety i świadczenia: od 6 kwietnia możliwa jest zamiana rezerwacji tegorocznych przedstawień na rezerwację w 2022 r. Inną opcją jest anulowanie biletów i świadczeń oraz zwrot ceny zakupu. Informacje i formularze zwrotu znajdują się na stronie:www.passionsspiele-oberammergau.de

Podczas Misteriów Pasyjnych Oberammergau 2020, w terminie od 16 maja do 4 października zaplanowano 103 występy. Teatr Pasyjny w Oberammergau ma do dyspozycji prawie 4500 miejsc i jest największym na świecie teatrem na świeżym powietrzu z zadaszoną widownią. W tym roku oczekiwano około 450 000 widzów z całego świata.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2020-03-25 11:40:36
Komentarze
 
Polityka Prywatności