A MOŻE ŚWIĘTA I SYLWESTER W DUBAJU?

Masz dość zimy? Jeśli tak to warto spędzić Boże Narodzenie w słonecznym Dubaj i poczuć na każdym kroku magiczną atmosferę. Świąteczne dekoracje i doskonałe przysmaki sprawią, że zapamiętasz te Święta na długo.

Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni

Dubajski sylwester to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Spektakularne pokazy sztucznych ogni rozświetlą nocne niebo nad najbardziej rozpoznawalnymi budowlami tego miasta tj. Burdż Chalifa, Burdż al-Arab, Atlantis The Palm. Przy galerii handlowej Dubai Festival City Mall odbędą się cztery niezwykłe pokazy fajerwerków, połączone z imponującymi pokazami świateł, wody i ognia. Z tarasów widokowych w wielu hotelach, między innymi Renaissance Downton Hotel, JW Mariott Marquis, Madinat Jumeirah można będzie podziwiać zapierające dech w piersiach pokazy pirotechniki.

Uroczyste kolacje

Nie zawiodą się także Ci, którzy chcą przywitać Nowy Rok w luksusowych restauracjach. Wiele z nich organizuje zabawy sylwestrowe połączone z uroczystą kolacją, występami na żywo oraz niesamowitym pokazem sztucznych ogni.

    Jumeirah Beach Hotel organizuje uroczystą kolację w Zaczarowanym Lesie (The Enchanted Forest Gala Dinner), podczas której będzie można spróbować dań kuchni całego świata. Wydarzenie zwieńczy pokaz fajerwerków na tle hotelu Burdż al-Arab.

    W Burdż al-Arab, jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie, będzie można powitać 2020 rok przy wykwintnym menu złożonym z sześciu dań, które przygotują nagradzani gwiazdkami Michelina światowej sławy szefowie kuchni. Atrakcją wieczoru będzie wspaniały pokaz fajerwerków oraz liczne występy na żywo. Goście będą mieli do dyspozycji basen infinity i jacuzzi, położone na dachu wieżowca.

    Niezapomnianych wrażeń dostarczy także sylwester w hotelu Atlantis The Palm. Na gości będą czekać pyszne przysmaki oraz pokazy gotowania na żywo. Dodatkowo, z wieżowca roztacza się niezapomniany widok na panoramę Dubaju.

Świąteczne atrakcje

W całym mieście aż do Bożego Narodzenia, będą odbywały się liczne pokazy, dzięki którym jeszcze intensywniej poczujesz magię Świąt. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i podróżujący samotnie, znajdą odpowiednie dla siebie wydarzenie.

    Jednym z takich wydarzeń będzie Jingle Bell Favourites w Operze Dubajskiej. Familijny koncert kolęd i uwielbiane przez wszystkich świąteczne przeboje w wykonaniu zespołu London Concert Orchestra, grupy muzycznej Capital Voices oraz solistów z West Endu będzie można zobaczyć już w grudniu w Operze Dubajskiej. Już teraz warto przygotować się na wspólne śpiewanie hitów takich jak „Jingle Bell Rock”, „Silent Night”, „Santa Claus Is Coming to Town” i „Let It Snow”.

Dużą atrakcją będzie też tegoroczny Bieg Świętych Mikołajów nad Dubai Creek, który odbędzie się na dystansie 2,5 km dla dzieci oraz 5 km dla dorosłych.

Z pewnością niezwykłych wrażeń doznamy biorąc udział w spektaklu „La Perle”, wyreżyserowany przez Franco Dragone’a, który jest odgrywany na deskach teatru w samym centrum Al Habtoor City. Tygodniowo granych jest 10 spektakli, po dwa każdego wieczoru. W „La Perle” występuje 65 światowej sławy artystów pochodzących z 23 krajów, prezentujących niezwykłe pokazy akrobatyki, latania, nurkowania, a nawet przeczące sile grawitacji pokazy, na motocyklach. To wszystko przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, pozwalającej na tworzenie sztucznych wodospadów, potoków oraz deszczu, wysychającego w kilka sekund.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-17 15:12:25
Komentarze
 
Polityka Prywatności