Pięć najlepszych świątecznych jarmarków w Europie według hosteli a&o

W grudniu cała Europa zamienia się w magiczną zimową krainę, w której miejskie zaułki rozświetlone są świątecznymi dekoracjami i bożonarodzeniowymi jarmarkami. Odwiedzając kolejne miasta w poszukiwaniu świątecznego klimatu, pamiętaj o wyborze odpowiedniego noclegu. Hostele a&o stanowią idealną bazę noclegową dla wszystkich podróżników wybierających się na weekendowe zwiedzanie jarmarków dzięki atrakcyjnej cenie i doskonałej lokalizacji w centrum miasta. Każdy obiekt oferuje całodobową obsługę, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, kuchnie dla gości oraz pralnie.

Brema, Niemcy

Pięknie podświetlona gotycka i renesansowa architektura Bremy tworzy naprawdę świąteczną atmosferę. To niemieckie miasto położone na południowy zachód od Hamburga, otoczone rzekami i jeziorami, zimą zamienia się w łyżwiarską stolicę regionu. Również na świątecznym jarmarku nie brakuje łyżwiarskich atrakcji.

Cena noclegu w a&o Bremen Hauptbahnhof zaczyna się już od 13,95 € (ok. 60 zł) za osobę. Po długim świątecznym dniu rozgrzej się w hostelu Bremen Hauptbahnhof, położonym tuż obok dworca kolejowego oraz zabytkowego centrum.

Salzburg, Austria

Przepiękny jarmark bożonarodzeniowy w Salzburgu przy Residenzplatz jest jednym z najstarszych jarmarków na świecie. Jego wyjątkowa lokalizacja – w samym sercu Starego Miasta wpisanego na Listę UNESCO, sprawia, że magię i atmosferę świąt czuje się tutaj wyjątkowo intensywnie.

Cena noclegu w hotelu Wolfgang zarządzanego przez a&o zaczyna się już od 17,49 € (ok. 75 zł) za osobę. Otwarty w tym roku obiekt sąsiaduje z głównym dworcem w mieście. Tak doskonała lokalizacja sprawia, że goście mogą szybko znaleźć się przy głównych zabytkach miasta.

Kopenhaga, Dania

Tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe Tivoli Garden w Kopenhadze są punktem obowiązkowym każdej wycieczki. Odwiedzający, serdecznie witani przez Świętego Mikołaja, są zapraszani do zatrzymania się przy każdym ze straganów oraz spróbowania pysznych słodkich smakołyków i gorących napojów. Historyczne ogrody zamieniają się w małe miasteczka udekorowanych drewnianych domów, z ośnieżonymi drzewami, reniferami i migoczącymi światłami. W powietrzu unosi się prawdziwa skandynawska bożonarodzeniowa atmosfera.

Cena noclegu w a&o Copenhagen Nørrebro zaczyna się już od 15,45 € (ok. 66 zł) za osobę. Hotel położony jest w odległości kilku minut jazdy samochodem lub autobusem od świątecznych jarmarków.

Praga, Czechy

Każdego roku, największy czeski bożonarodzeniowy jarmark organizowany jest na Rynku Starego Miasta w Pradze, zamieniając go w świecącą zimową krainę czarów. W tym czasie na Rynku dominuje wielka choinka, przywieziona z lasów regionu Liberec. Na jarmarku królują jasne drewniane domki, w których można kupić lokalne rzemiosło i tradycyjne świąteczne przysmaki oraz organizowanych jest mnóstwo świątecznych wydarzeń takich jak kolędowanie czy tańce.

Cena noclegu w a&o Prague Metro Strizkov zaczyna się już od 14,34 € (ok. 61 zł) za osobę. Obiekt usytuowany jest 5 minut od stacji metra Strizkov. Lokalizacja w pobliżu metra powoduje wygodny dojazd do wszystkich jarmarków.

Dortmund, Niemcy

Dortmund znany jest przede wszystkim wśród wszystkich fanów piłki nożnej ze względu Muzeum Futbolu Niemieckiego. Stanowi również ważny punkt na bożonarodzeniowej mapie jarmarków. W okresie świątecznym w centrum miasta pojawia się ponad 300 straganów z rzemieślniczym piwami, 45-metrowa choinka ozdobiona tysiącami świateł oraz tradycyjna karuzela dla dzieci. Unoszący się wszędzie zapach czekoladowych słodyczy, pikantnego wina i pierników skusi każdego!

Cena noclegu w a&o Dortmund Hauptbahnhof zaczyna się już od 15,95 € (ok. 68 zł) za osobę. Hotel jest położony w samym centrum miasta, tuż obok głównego dworca kolejowego. Wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Hostele a&o

Sieć hosteli a&o została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Obecnie można zarezerwować pobyt w jednym z 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach (Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, Dani, Włoszech, Polsce i Węgrzech). Nowe otwarcia planowane są w Warszawie, Kopenhadze i Budapeszcie na przełomie 2019 i 2020 r. a&o rośnie w tempie ponad 15% rocznie, będąc tym samym największą grupą hostelową w Europie. W 2018 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów. Firma zanotowała sprzedaż na poziomie około 152 milionów euro. Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate. Po upływie prawie 20 lat, firma nadal prowadzona jest przez jej założycieli.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-11 15:01:01
Komentarze
 
Polityka Prywatności