Niezwykłe piaskowe rzeźby w Antalyi

5

Międzynarodowy Festiwal Rzeźb z Piasku - Sandland odbywający się w tureckiej Antalyi to jedno z największych światowych wydarzeń związanych z rzeźbieniem w piasku.

Każdego roku w Antalyi realizowane jest niecodzienne wydarzenie. Przeprowadzany jest tu Festiwal Rzeźb z Piasku. W jego trakcie grupa ok. 10 rzeźbiarzy z różnych krajów tworzy niezwykłe budowle wykorzystując do tego celu 10.000 ton piasku. W ten sposób na obszarze 10.000 metrów kwadratowych powstaje niecodzienna kolekcja piaskowych rzeźb. Wiele z nich imponuje swoimi ogromnymi rozmiarami. Niektóre mają wysokość nawet kilku metrów.

Piaskowe rzeźby prezentowane są na wydzielonym terenie w pobliżu plaży w dzielnicy Lara. Ekspozycję można oglądać w sezonie letnim w godzinach 9.30- 23.00, a w pozostałych miesiącach

od godz. 9.00 do 19.00. Po zmierzchu, wystawa nabiera zupełnie innego charakteru, ponieważ rzeźby podświetlane są kolorowymi lampami.

Sandland to ekspozycja, przedstawiająca tematyczne rzeźby, wykonane przez grupę międzynarodowych artystów. Każdego roku wystawa ma inną tematykę przewodnią. W ubiegłych latach goście mogli podziwiać rzeźby przedstawiające m.in. dinozaury, gwiazdy Hollywood, imperia światowe – historycznych władców i ich pałace z różnych zakątków świata. Tematem tegorocznej edycji są Baśnie i Legendy.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-19 10:16:41
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci przy budynku SWPS
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
miniatura
 
Polityka Prywatności