Podróże i rekreacja

Top 50 Najlepszych Maratonów z Całego Świata, które musisz znać!

Sezon biegowy – czas start!

Berlin, 10 kwietnia 2018 - Z roku na rok zainteresowanie bieganiem rośnie i nigdy nie było tak duże jak teraz! Ponieważ opcje są niezliczone, HomeToGo (https://www.hometogo.pl/) przygotowało zestawienie 50 NAJLEPSZYCH MARATONÓW Z CAŁEGO ŚWIATA, które koniecznie musisz poznać! Od pokrytego lodem Bajkału, przez centra największych europejskich stolic, po dzikie bezdroża Ugandy, gdzieś tam jest maraton (lub kilka!) idealny właśnie dla Ciebie.

Pełne zestawienie 50 Najlepszych Maratonów z Całego Świata znajdziesz tutaj.

TOP 5 Maratonów o najbardziej spektakularnych widokach!


Trasy tych maratonów poprowadzą biegaczy przez las sekwojowy, łąki, obok sielankowych rancz wzdłuż spektakularnych nadmorskich klifów lub starożytnych zabytków zapewniając spektakularne krajobrazy po drodze. Twój wysiłek fizyczny z pewnością zostanie zrekompensowany przez niekończące się zapierające dech w piersiach widoki!

Copyright: Michael Troutman/Big Sur International Marathon Copyright: Albatros Adventure Marathons and Great Wall Marathon

1. Big Sur International Marathon - To bieg, którego trasę poprowadzono wzdłuż malowniczej autostrady CA 1 z Big Sur do Carmel w USA. Górujące sekwoje, fale, skaliste wybrzeża i zielone pastwiska to pejzaż, który będzie Ci towarzyszyć przez większość biegu. Centralnym punktem trasy jest słynny most Bixby, który poza zapierającym dech w piersiach widokiem przywita Cię muzyką graną na żywo przez ubranego we frak wirtuoza.

2. Great Wall Marathon - Uważany za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie, Maraton na Wielkim Murze Chińskim to przede wszystkim niesamowita przygoda pozwalająca poznać ten światowej sławy zabytek od innej strony oraz ogromne wyzwanie dla organizmu, który w gorącym słońcu będzie musiał stawić czoła 5 164 stromym schodom. Trasa biegnie wzdłuż malowniczych wiosek prowincji Tiajin, pól ryżowych i przede wszystkim, po grzbiecie wspaniałego muru. Biegacze określają go jak piękny, bolesny, niezwykle trudny, a zarazem jeden z najbardziej satysfakcjonujących biegów w ich życiu.

3. Midnight Sun Marathon - W położonym na północ od Koła Podbiegunowego Tromso, letnie słońce nigdy nie zachodzi za horyzont. Korzystając z tych nietypowych warunków, zawody rozpoczynają się o 20:30, a ich oficjalne zakończenie ma miejsce około 2:00 nad ranem. Oprócz niezapomnianych wrażeń z nocnego maratonu odbywającego się w świetle dnia, biegacze mogą liczyć na bajkowe górskie widoki wzdłuż całej trasy.

4. Australian Outback Marathon - Poza wyzwaniem biegowym, jest świetną okazją, aby zobaczyć i dotknąć słynnej "czerwonej ziemi" Australii Środkowej. To miejsce, którego nie można porównać do żadnej innej lokalizacji na naszej planecie! Dodatkowo maraton ten ma charakter charytatywny, za cel stawiając sobie pomoc dzieciom wywodzącym się z rdzennych lokalnych społeczności.

5. Honolulu Marathon - Może dziwić, że maraton na małej, tropikalnej wyspie na środku Pacyfiku należy do dziesięciu największych wyścigów maratońskich na świecie. Jednak z liczbą blisko 25 000 biegaczy, śmiało można wymieniać go w jednym rzędzie z biegami w Bostonie, Nowym Jorku czy Londynie. Trasa tego biegu jest stosunkowo płaska, a duża jej część biegnie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku zapewniając niesamowite widoki, jednak przy palącym słońcu
i wysokiej wilgotności bieg może się okazać nie lada wyzwaniem.

TOP 3 Maratony, które mrożą krew w żyłach!


Kiedy przebiegnięcie ponad 42 km nie jest już wielkim osiągnięciem, nadal istnieją biegi, które będą stanowić nie lada wyzwanie dla ludzkich ograniczeń. Oto najzimniejsze maratony na świecie, gdzie biegacze muszą być gotowi na nierówny teren skuty lodem, burze śnieżne
i temperatury nawet do -60 ° C. Co ciekawe, dwa z trzech najzimniejszych maratonów są prowadzone na pokrywie lodowej, bez stałego lądu pod nimi.

Copyright: Mark Conlon/Antarctic Ice Marathon Copyright: Mark Conlon/North Pole Marathon

1. North Pole Marathon -30°C - Historia maratonu na Biegunie Północnym rozpoczęła się w 2002 roku, gdy organizator wyścigu, Richard Donovan, samotnie pokonał tam dystans 42,195 km. Od tego czasu niewielka grupa 319 mężczyzn i 59 kobiet ukończyła najbardziej wysunięty na północ maraton na Ziemi. Co ciekawe, wyścig odbywa się "na" wodzie - zamarzniętym lodzie unoszącym się ponad głębokimi na prawie 4000 m wodami Arktyki. Bieg ten jest również znany, jako "najzimniejszy maraton świata" - ciężko również przewidzieć potencjalne najlepsze czasy, ponieważ warunki terenowe i pogodowe są niezwykle zmienne z roku na rok.

2. Antarctic Ice Marathon -20°C - Jest to jedyna oficjalna impreza biegowa wewnątrz koła podbiegunowego południowego w kontynentalnej Antarktydzie. Wyścig ten stanowi prawdziwe wyzwanie, które wymaga doskonałego przygotowania psychicznego oraz fizycznego. Niesprzyjające warunki, trudna i nieprzewidywalna nawierzchnia, przenikliwy katabatyczny wiatr oraz średnia temperatura na poziomie -20 ° C to coś, na co musi być gotowy biegacz chcący zmierzyć się z tym maratonem.

3. Baikal Ice Marathon -9°C - Baikal Ice Marathon oferuje zawodnikom niecodzienną okazję do ścigania się na zamarzniętych wodach największego i najgłębszego jeziora słodkowodnego na świecie. Powierzchnia zamarzniętego jeziora Bajkał jest nierówna oraz nieprzewidywalna, a całkowicie bezkształtny krajobraz daje konkurentom niewielki lub zerowy punkt widzenia. Baikal Ice Marathon to długi, zimny, samotny bieg przez jałowy, biały krajobraz, w którym odległości są oznaczone jedynie punktami kontrolnymi rozmieszczonymi w odstępach co 5 km, co sprawia, że maraton ten jest bardzo wymagający zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Pełne zestawienie 50 Najlepszych Maratonów na Świecie wraz ze zdjęciami, szczegółowym danymi odnośnie kosztu opłaty startowej, spodziewanej temperatury, trudności trasy, najlepszych czasów w 2017 oraz dodatkowymi rankingami znajduje się na: https://www.hometogo.pl/media/najlepsze-maratony/


Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności