Podróże i rekreacja

Wiedeń po raz dziewiąty wybrany najlepszym miastem do życia

Międzynarodowa firma konsultingowa Mercer opublikowała najnowszy raport i ranking miast o najwyższej jakości życia. Od dziewięciu już lat na pierwszym miejscu plasuje się austriacka stolica - Wiedeń.

 

Nigdzie na świecie nie żyje się tak dobrze jak w Wiedniu, wynika z najnowszego raportu firmy Mercer. Spośród 231 miast na całym świecie Wiedeń znów został liderem i to już dziewiąty raz z rzędu. O jego pozycji zadecydowały poziom bezpieczeństwa, dobrze rozwinięta i funkcjonująca sieć transportu publicznego, bogata i atrakcyjna oferta kulturalna oraz szeroka oferta spędzania czasu wolnego.

Drugie miejsce w rankingu zajął Zurych, a trzecie miejsce przypadło Monachium oraz nowozelandzkiemu Auckland. Spośród polskich metropolii najlepiej wypadła Warszawa, zajęła 82 miejsce, a Wrocław na miejscu 100. Ranking zamyka stolica Iraku, Bagdad.

 

Mercer co roku analizuje jakość życia w ponad 450 miastach. W rankingu uwzględniane są 39 kryteria, m.in. standardy dotyczące opieki zdrowotnej, stabilność polityczna, gospodarka, system edukacji, rynek mieszkaniowy i ochrona środowiska. 98 % danych, to twarde dane dostarczone przez niezależne instytuty i urzędy, pozostałe 2 % to wyniki ankiet przeprowadzonych wśród ekspatów czyli specjalistów, którzy na określony czas najczęściej w celach zawodowych zmieniają miejsce zamieszkania.

 


 

 

dodane przez infpras.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-22 12:10:39
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności