Podróże i rekreacja

NOWE GWIAZDKI MICHELIN DLA CHORWACKICH RESTAURACJI

Restauracje Pelegrini (Szybenik) i 360º (Dubrownik) otrzymały po jednej gwiazdce MICHELIN.

Lista restauracji z rekomendacją MICHELIN (łyżka i widelec) poszerzyła się o 24 nowe obiekty. Te wyjątkowe rezultaty są efektem tajnych wizyt inspektorów MICHELIN w chorwackich restauracjach w 2017 roku.

"Nowe gwiazdki MICHELINA i nowe rekomendacje dla restauracji są potwierdzeniem, że nasza gastronomia zadowala bardzo wymagające kryteria międzynarodowe. MICHELIN jest synonimem gastronomicznej doskonałości, a oznaki MICHELINA dają wspaniały promocyjny potencjał, który destynacje z pewnością będą umiały wykorzystać. Chorwacka Wspólnota Turystyczna w dalszym ciągu będzie prowadziła aktywności związane z pozycjonowaniem Chorwacji, jako atrakcyjnego kierunku turystycznego z bogatą ofertą gastronomiczną" powiedział dyrektor generalny Centrali Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristijan Staničić, gratulując właścicielom nagrodzonych restauracji.

Chorwacja ma w sumie 3 restauracje z gwiazdką MICHELIN oraz 55 restauracji z rekomendacją MICHELIN (łyżka i widelec). W tym roku zostały również po raz pierwszy przyznane 4 oznaki Bib Gourmand dla restauracji, które oferują wysokiej jakości menu po przystępnych cenach: Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina) i Konoba Fetivi (Split).

Włączenie nowych chorwackich restauracji do elitarnego grona MICHELIN jest nie tylko silną zachęta do dalszego rozwoju miejscowej oferty gastronomicznej, ale i wielką globalną promocją Chorwacji jako wysokiej jakości gourmet destynacji. Przypominamy, że pierwszą, chorwacką restauracją z gwiazdką MICHELIN została w 2017 roku restauracja Monte z Rovinja, która utrzymała gwiazdkę również na rok 2018.


dodane przez JEN


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-15 12:52:15
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności