Start wyprawy Przez Kontynenty

Start wyprawy Przez Kontynenty

Wyruszyli! 25 lipca rozpoczęła się wielka przygoda szóstki studentów wrocławskich uczelni. Do przemierzenia mają wiele tysięcy kilometrów, a cała wyprawa trwać ma pond rok.

Podróż rozpoczęła się w czwartek, 25 lipca rano. Podróżnicy wyruszyli ze stacji Orlen przy wjeździe na autostradę A4 koło Wrocławia. Następnie kierować się będą na południowy-wschód, a pierwszym celem podróży będzie Budapeszt. Tam w sobotę jeden z uczestników (Kuba) podejdzie do egzaminu z języka angielskiego potrzebnego do wizy australijskiej. Nocleg mają już umówiony przez niezawodny couchsurfing.

Z Budapesztu studenci pojadą dalej do Stambułu, gdzie również mają nadzieję trafić pod dach couchsurfingowego gospodarza. Następnie do około 8 sierpnia planują zwiedzić Turcję i dotrzeć na jej południowy kraniec. W okolicach 8 sierpnia podróżnicy chcieliby wjechać do kurdyjskiej części Iraku, na którą przeznaczyć chcą około 10 dni. Po tym czasie przejściem Haj Omaran – Piranshahr spróbują przekroczyć granicę iracko-irańską.

W Iranie studenci chcą spędzić około miesiąca i w czasie tego pobytu podjąć decyzję w sprawie przejazdu przez Pakistan - trzeba będzie rozwiązać dylemat między lotem samolotem do Indii lub Nepalu, a przejazdem lądem przez Pakistan. W Iranie chcą dowiedzieć się, czy bezpieczne jest podróżowanie po Pakistanie i czy możliwe jest otrzymanie pakistańskiej wizy.

Dalsze manewry są już mniej sprecyzowane - w planach jest przemieszczanie się południową Azją przez kraje takie jak Indie, Nepal, Bangladesz, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, Timor Wschodnie, by w końcu dotrzeć do Australii. Konieczne będzie oczywiście przemieszczanie się także wodą - w takich wypadkach będą starali się załapać na tzw. "jachtostopa" . Plany dotyczące Australii to spędzenie tam kilku miesięcy pracując, by następnie polecieć do Ameryki Południowej. Tam studenci chcą spędzić kilka kolejnych miesięcy, po czym polecą z powrotem do Europy i do Wrocławia wrócą od zachodu.

Do tej pory podróżnicy rozpoczęli starania o dwie wizy: australijską oraz irańską. Wnioski o wydanie wiz do Australii złożyli dwa miesiące temu i wciąż czekają na rozpatrzenie (ma to być wiza 476, wydawana w Polsce tylko absolwentom Politechniki Wrocławskiej; czas oczekiwania to nawet do 6 miesięcy).

W przypadku wiz do Iranu niezbędny jest kod autoryzacyjny wydawany przez MSZ Iranu. Ten etap mają już za sobą i posiadają taki kod. W tej chwili paszporty studentów są w ambasadzie Iranu w Warszawie i czekają na wbicie wiz. Istnieje ryzyko, że nie zdążą ich odebrać przed wyjazdem, wtedy będą zmuszeni jechać do Budapesztu.

Uczestnicy wyprawy wykonali większość niezbędnych szczepień (WZW A+B, dur brzuszny, żółta febra), czeka ich jeszcze ostatnie szczepienie przeciwko  japońskiemu zapaleniu mózgu. Zakupy zrobione, sprzęt skompletowany, rodzina pożegnana. Czas rozpocząć wielką przygodę życia!

Szczegóły:

http://www.przez-kontynenty.pl/

https://www.facebook.com/przezkontynenty


data ostatniej modyfikacji: 2013-07-26 08:38:32
Komentarze
 
Polityka Prywatności