Przez Kontynenty w 14 miesięcy

Szóstka studentów z różnych kierunków wrocławskich uczelni, których łączy marzenie o rocznej podróży autostopem dookoła świata postanowiła je zrealizować. Pomysł narodził się podczas jednej ze wspólnych podróży w czasie wakacji w 2012 roku. Od tego czasu ich życie kręci się wokół przygotowań do wyprawy, w którą wyruszą na początku wakacji 2013.

Rozważywszy wszystkie możliwości, podróżnicy zdecydowali się obrać trasę na wschód. Oczywiście, całej podróży nie da się zaplanować. Po pierwsze, brak sprecyzowanego planu daje dużo większą swobodę podróżowania - można podążać za radami napotkanych po drodze ludzi, odwiedzać miejsca, na które trafi się przypadkiem po drodze i zatrzymywać się na dłużej w miejscach, które urzekają.

Po drugie, nie da się przewidzieć wszystkiego. Za dużo rzeczy może się w trakcie takiej podróży zmienić. Jednak ogólny zarys drogi studenci mają już w głowach. Chcą wyruszyć z Wrocławia w kierunku południowo-wschodnim, dojechać do Turcji, a następnie do Iranu. Kolejnym krajem na trasie będzie  Pakistan, jednak świadomi możliwych trudności w otrzymaniu pakistańskiej wizy, dopuszczają też możliwość lotu z Iranu do Indii - wszystko okaże się w Iranie.

Z Indii przemieszczą się dalej na wschód, odwiedzając niektóre z krajów takich jak Nepal, Bhutan, Bangladesz, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur czy Indonezja. Z Indonezji w planach jest dostanie się do Australii tzw. "jachtostopem". W Australii studenci planują zostać kilka miesięcy pracując i zarabiając na dalszą podróż. Po podreperowaniu  budżetu, postarają dostać się do Ameryki Południowej i tam podróżować przez kolejnych kilka miesięcy. Przy wystarczającej ilości czasu i pieniędzy, studenci myślą też o odwiedzeniu Ameryki Północnej. 

Środkiem transportu podczas wyprawy "Przez Kontynenty" będzie autostop. Dlaczego właśnie autostop? Taka forma podróży pozwoli na poznanie wielu fantastycznych ludzi, zagłębienie się w lokalną kulturę i przeżycie niesamowitych przygód. Oczywiście, może się okazać, że nie zawsze będzie to możliwe - wtedy w grę wejdą również inne środki transportu.

Z obliczeń wynika, że cała wyprawa zajmie około 14 miesięcy - od lipca 2013 do września 2014. 

Właśnie teraz uczestnicy biorą udział w konkursie, w którym mogą wygrać pieniądze na wizę do Australii!

Link do strony z głosowaniem:

http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/aplikacja/do-australii-autostopem-i-z-powrotem

W celu utrzymania kontaktu z osobami, które zainteresują się podróżą, studenci postanowili stworzyć bloga - pod adresem www.przez-kontynenty.pl, będzie można na bieżąco śledzić przygody związane z podróżą.

Powstał również fanpage na Facebooku:

www.facebook.com/przezkontynenty


data ostatniej modyfikacji: 2013-06-18 09:31:03
Komentarze
 
Polityka Prywatności